Wideokonferencje

W ramach udostępnionej w sądach powszechnych infrastruktury technicznej umożliwiającej przeprowadzenie wideokonferencji istnieje możliwość nawiązania połączenia przez dowolną osobę poprzez wykorzystanie dedykowanego to tego celu portalu z bezpłatnym systemem JITSI umożliwiającym uczestniczenie w wideokonferencjach z poziomu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona z użyciem standardowego łącza internetowego. Do wideokonferencji realizowanych przy pomocy systemu JITSI należy korzystać z przeglądarek Chrome w wersji 84 lub wyższej lub Edge w wersji 86 lub wyższej. Istnieje również możliwość uczestniczenia w wideokonferencji po zainstalowaniu na smartfonie/tablecie aplikacji Jitsi Meet. Aplikacja jest dostępna w standardowym sklepie Google Play lub App Store.

System JITSI jest systemem wiodącym w sądzie.

Systemem zapasowym do przeprowadzenia wideokonferencji jest aplikacja SCOPIA, która również umożliwia uczestniczenie w wideokonferencjach z poziomu dowolnego komputera, tabletu lub smartfona z użyciem standardowego łącza internetowego. Jednakże wymaga instalacji oprogramowania do wideokonferencji na komputerze użytkownika, która odbywa się jednorazowo, automatycznie bez potrzeby posiadania uprawnień administratora. Po instalacji użytkownik łączy się do odpowiedniej wideokonferencji zainicjowanej przez sąd orzekający.

Informację, który z powyższych systemów został wybrany uczestnik otrzymuje w wysłanej do niego wiadomości mailowej.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami: "Instrukcja połączenia wideokonferencyjnego za pośrednictwem JITSI" oraz "Instrukcja instalacji i testowego połączenia programu Scopia" udostępnionymi poniżej.

W ramach pomocy dla obywateli została uruchomiona telefoniczna linia wsparcia:
nr tel: 71 748 96 00
oraz możliwość zgłaszania problemów drogą elektroniczną:
cpw@wroclaw.sa.gov.pl

Rejestr zmian dla: Wideokonferencje

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim
Wytworzył:
Mariusz Martyniak
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-12-04 11:32:36
Publikacja w dniu:
2020-12-04
Zmiany:
Podejrzyj
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim
Wytworzył:
Administrator
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-12-03 08:58:38
Publikacja w dniu:
2020-12-03
Zmiany:
Podejrzyj