Przyjazny pokój przesłuchań

"Przyjazny pokój przesłuchań" to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań w warunkach przyjaznych osobie przesłuchiwanej, zapewniających jej możliwie największy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie przy zapobieganiu ponownemu doświadczaniu przez osoby pokrzywdzone lub będące świadkiem przestępstwa stresujących przeżyć.

„Przyjazny pokój przesłuchań” składa się z trzech pomieszczeń:

  1. Poczekalni, w której przesłuchiwani wraz z opiekunami prawnymi oczekują na przesłuchanie.
  2. Pokoju przesłuchań przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującego oraz biegłego psychologa. Pomieszczenie przystosowane jest i umeblowane dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Pokój wyposażony jest w zestaw mikrofonów oraz dwie kamery (jedna stała, druga PTZ z możliwością obracania, pochylania i przybliżania).  
  3. Pokoju technicznego przeznaczonego dla stron, pełnomocników, obsługi technicznej - pracownika sądu oraz innych osób uprawnionych. Pokój wysposażony jest w system do zapisu obrazu i dzwięku, system do sterowania kamerą PTZ (pokoj przesłuchań), jedną kamerę, wyświetlacz wielkoformatowy, mikrofony oraz system umożliwiający przekazywanie pytań bezpośrednio do przesłuchującego z ich jednoczesnym zapisem w nagraniu przesłuchania.

"Przyjazny pokój przesłuchań" znajduje się na parterze budynku przy ul. Kościuszki 13 zajmuje pomieszczenia nr:
112 - poczekalnia,
113 - pomieszczenie techniczne,
114 - pokój przesłuchań.

Rejestr zmian dla: Przyjazny pokój przesłuchań

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim
Wytworzył:
Mariusz Martyniak
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2023-09-18 11:49:59
Publikacja w dniu:
2023-09-18
Zmiany:
Podejrzyj