e-Płatności

ePłatności to platforma internetowa służąca dokonywaniu opłat sądowych online. Jej celem jest ułatwienie i przyspieszenie procesu wnoszenia opłat. Portal dedykowany jest trzem grupom odbiorców:

  • komornikom i pełnomocnikom procesowym,
  • instytucjom i firmom,
  • osobom fizycznym.

Każdy z wymienionych odbiorców może skorzystać z ePłatności bez konieczności zakładania konta w systemie. Aby jednak skorzystać z dodatkowych funkcjonalności, takich jak automatyczne uzupełnianie danych, przeglądanie historii transakcji, dodawanie innych użytkowników konta (opcja przydatna firmom i instytucjom), należy zarejestrować konto na platformie.

Portal ePłatności został stworzony w taki sposób, aby za jego pośrednictwem można było wnosić jak najwięcej opłat. Zatroszczono się również o ułatwienia dla użytkownika, dzięki czemu cały proces płatności przebiega w sposób intuicyjny. W przypadku uiszczania opłaty sądowej użytkownik ma do dyspozycji listy rozwijalne, z których wybiera dane sądu, wydział, rodzaj i nazwę wniosku. Po wskazaniu wszystkich niezbędnych danych system sam oblicza kwotę do zapłaty, zatem ryzyko popełnienia błędu przy składaniu wniosku za pośrednictwem ePłatności zostało ograniczone do minimum.

Przejdź do portalu e-Płatnosci: https://oplaty.ms.gov.pl

Rejestr zmian dla: e-Płatności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim
Wytworzył:
Administrator
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2023-06-22 12:49:11
Publikacja w dniu:
2023-06-22
Zmiany:
Podejrzyj